Tantsumaailma võlust I Tantsija Agnes Väester avab tantsu kaadrite tagust elu

Lustakad tantsusammud on tuttavad pea igast filmist, muusikavideost või sotsiaalmeediast, kus need annavad juurde palju vahvaid emotsioone. Tantsumaailma võlu avab Teeviit juuniorile Tartust pärit kogenud tantsija Agnes Väester, kes alles põhikooli õpilasena teeb juba nii suurematel kui ka väiksematel lavadel ilma oma andekuse, töökuse ja rõõmuga.

Mis on tants ja kuidas saab enda oskuseid selles arendada?

Tants on kunstiline väljendusviis. Läbi tantsu saab väljendada enda emotsioone, nt rõõmsaid ja kurbi. Muusika saatel liigutamine aitab kaasa nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Tantsus saab oma oskusi arendada uute liigutuste/elementide õppimisega ja ka praeguste oskuste kordamine, et neid teha teravamaks ja selgemaks.

Minul aitab areneda paljude koregraafiate õppimine ning nende mitu korda läbitegemine. Kindlasti võiks võtta liigutused ka ükshaaval rahulikult ette, et täpselt aru saada kus mis jäse peab olema.

Miks peaks igaüks kasvõi vahel kodus peegli ees paar reipamat tantsusammu tegema?

Igaüks võiks peegli ees paar reipamat tantsuliigutust teha, sest see loob hea enesetunde. Nagu ka enne mainisin, on see toeks nii vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. Tegelikult ei pea isegi peegli ees tegema, sest see loob liiga palju fookust sellele, kuidas sul liigutused välja tulevad. Peegli ees soovitaksin teha siis, kui harjutad või soovid näha kuidas sul välja tuleb.

Mis on Sinu nipp selleks, et saada tantsusammud reipamalt käima?

Mul otsest nippi tegelikult ei olegi. Ma ise kasutangi seda, et võtan liigutused rahulikult läbi ja siis saab juba järjest kiiremaks minna. Soovitan üpris mitu korda ka kiiremalt läbi teha, et su keha suudaks need liigutused endasse kinnistada.

Kuidas sai alguse sinu tantsimise teekond? Millised on olnud suurimad arengud?

Minu tantsu teekond sai alguse juba siis, kui üpris pisike olin. Nägin telekast, kuidas inimesed tantsivad ning teadsin, et ma tahan ka seda osata. Kahjuks ei olnud mul võimalik finantsiliste ja peresiseste põhjuste pärast veel tantsutrenni minna, aga see ei takistanud mind. Leidsin sellise sarja nagu “Dance Moms”, mis on siiamaani mu lemmik ning vaatasin seda peaaegu iga päev. Tihti üritasin ka lihtsamaid asju järgi teha. Hakkasin otsima õppevideosid, kuidas mingeid liigutusi teha ja õppisin nende pealt.

Youtube’is on ka erinevate koreograafiate õpetused ja Zumba trennid, mida mulle väga meeldis jälgida ja teha. Aasta 2020 sügisel avastasin sõbra kaudu Tähtvere tantsukeskuse, kus hakkasin trennis käima. Tähtveres käin siiamaani ja seal olen väga palju arenenud.

Minu suurim areng on olnud kindlasti liigutuste välja tegemise oskus ja põrandatehnika. Arenenud on ka koreograafia loomise oskus. Selle eest suured tänud Tähtvere treeneritele ja tantsijatele, sest nad on alati olnud nii toetavad ja abivalmid.

Kes on Sinu jaoks kõige suurimaks eeskujuks?

Minu kõige suuremaks eeskujuks on Irena Pauku just sellepärast, et ta valdab mitmeid tantsustiile ja koreograafiaid on alati huvitav jälgida. Irena on enesekindel ja on aru saada, et teeb seda, mis talle meeldib.

Muusikasoovitusi:

Can’t Stop The Feeling – Justin Timberlake

Better When I’m Dancin’ – Meghan Trainor

Happy – Pharrell Williams

Roar – Katy Perry

Dynamite – BTS

Party In The U.S.A – Miley Cyrus

Footloose – Glee Cast

Best Day Of My Life – American Authors

Try Everything – Shakira

Fight Song – Rachel Platten

Skip to content