Sandra Männik I “Kõigepealt on vaja inspiratsiooni, inspiratsiooniga tuleb ka mõte, siis on vaja see ainult kirja panna ning lõpuks hakkad oma mõtet täiendama ja lugu saabki valmis.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180 ning Teeviit juunioril on võimalus jagada parimateks tunnistatud kirjutajate mõtisklusi ja nippe, millest on loodetavasti kasu ka teistel. Sel korral on enda mõtteid jagamas Sandra Männik.

Kuidas kirjutada head lugu?

Kõigepealt on vaja inspiratsiooni, inspiratsiooniga tuleb ka mõte, siis on vaja see ainult kirja panna ning lõpuks hakkad oma mõtet täiendama ja lugu saabki valmis.

Mis võiks igas heas jutus olla?

Heas jutus võiks olla huumorit, natuke ebaloogilisust ja fantaasiat.

Kuidas valisid teema, millest 1. klassi õpilased võiksid lugeda sügisel?

Ma valisin teema, et sõnal võib olla teine tähendus. Kui mõelda teistmoodi, siis tekib uus sõna, näiteks peaministrist sai peaga minister.

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Tavaliselt kirjutan millestki, mis ei kõla üldse loogiliselt, lähenen loominguliselt. Leian inspiratsiooni suvalistest sõnadest ja tekitan neile teise tähenduse, millest pärast sünnib jutt.

Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?

Kui sain teada, et minu töö osutus eriliseks, siis tundsin väga suurt ärevust ja pärast veel mitu korda kontrollisin diplomilt, et kas see oli ikka minu nimi. Ma ei osanud isegi arvata, et minu töö oleks olnud nii eriline.

Kas see oli esimene jutt, mis sa ise kirjutasid? Kas Sinu töid on varem ka kusagil mujal avaldatud? Oled saanud varasemalt oma töödele tagasisidet näiteks õpetajalt või vanematelt? Näiteks ajakirjas Täheke vms?

See ei ole esimene jutt mille olen ise kirjutanud, kuid see on minu esimene töö mis on avaldatud. Olen saanud oma töödele tagasisidet nii vanematelt kui ka õpetajalt.

HEA TEADA

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Allikas: Jutukonkursil “Omad jutud 4” äramärgitud noored autorid

Skip to content