Marta Lenna Mutso I “Saan mõtteid teiste kirjutatud juttudest, mõtlen neid edasi.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180 ning Teeviit juunioril on võimalus jagada parimateks tunnistatud kirjutajate mõtisklusi ja nippe, millest on loodetavasti kasu ka teistel. Sel korral on enda mõtteid jagamas Marta Lenna Mutso.

Kuidas kirjutada head lugu?

Head mõtet on vaja ja siis tuleb iseenesest.

Mis võiks igas heas jutus olla?

Põnevust.

Miks võiks iga laps proovida ise juttu kirjutada?

Sest see on huvitav tegevus ja saab asju välja mõelda.

Kuidas valisid teema, millest 1. klassi õpilased võiksid lugeda sügisel?

Erinevuste teema pani kohe mõtted jooksma. Koolis õpikust leidsin kääbuspapagoidest jutu ja nii leidsin endale tegelased. Edasi mõtlesin, mis nende papagoidega juhtuda võiks. 

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Kirjutan sellest, mis näen ja kuulen. Elu ise inspireerib. Mulle meeldib lugeda ja kuulata vanemaid ette lugemas. Saan mõtteid teiste kirjutatud juttudest, mõtlen neid edasi.

Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?

Suurt rõõmu.

Kas see oli esimene jutt, mis sa ise kirjutasid? Kas Sinu töid on varem ka kusagil mujal avaldatud? Oled saanud varasemalt oma töödele tagasisidet näiteks õpetajalt või vanematelt? Näiteks ajakirjas Täheke vms?

See on minu esimene tunnustus jutuvõistlusel. Koolitöödeks olen varem ka kirjutanud, kuid pole varem oma kirjutatud jutte kusagile saatnud. Koolis õpetaja on vahest kiitnud, et huvitav jutt. Ma veel palju ei ole kirjutanud. Aga sain nüüd julgust juurde.

HEA TEADA

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Allikas: Jutukonkursil “Omad jutud 4” äramärgitud noored autorid

Skip to content