IT Ükssarvikud Eestis I Kuidas nutikad tüdrukud on igal nädalal saamas uusi oskuseid tehnoloogiast ja virtuaalmaailmast?

Hiljuti saabus Teeviit juuniorisse märkamine Järva vallast, et Koeru Keskkoolis alustasid tegutsemist HK Unicorn Squad ehk kamp tüdrukeid, kes omandavad juhendaja abil oskusi 21. sajandil edukalt toimetamiseks. HK Unicorn Squad juht Liis Koser pani klaviatuuril nobedalt vastused teele, et ka meie saaksime veidi osa tehnoloogia võluväest.

Kuidas algas ükssarvikute lennukas teekond? Mis olid esimesed sammud ja kõige parem õppetund?

Unicornid alustasid 2018. aasta sügisel 17 tüdrukuga. Päris esimene samm oligi lihtsalt oma laste sõpradele helistamine ja tüdrukute kokkukutsumine. Siis järgnes juba esimeste tundide väljatöötamine. Mäletan, et see võttis toona väga palju aega – lihtsalt ei teadnud, mida tüdrukud oskavad, mis neile meeldib, kui palju tegevusi võib planeerida ühte tundi jne. Nüüd on see kõik palju selgem ja lihtsam ning suudame mõnikord ühes nädalas lausa mitme tunni sisu välja töötada.

Miks lennukad ükssarvikud maailma paremaks muudavad?

Unicornid murravad müüte, justkui tehnika ja tehnoloogia oleks vaid poiste ja meeste ala. Tüdrukud on täpselt sama nutikad ja uudishimulikud nagu poisid ning unicornid annavad tüdrukutele võimaluse kogeda, et see tehnoloogia värk ei olegi nii hirmus, vaid võib tegelikult olla väga lõbus.

Millised tegevused on ükssarvikute lemmikud?

Droonid. Mis on iseenesest naljakas, sest need droonid, mida kasutame, on igavesti pirtsakad – nad kardavad pimedat ja hämarust, neile ei meeldi, kui põrand on tume, kui on liiga palav, kui teised droonid ka samal ajal lendavad või kui on palju teisi võrke jne. Aga olenemata nende tundide tehnilistest hädadest, saame alati tüdrukutelt tagasisidet, et kõige ägedamad tunnid on droonitunnid.

Kuidas saab laps-noor, kelle kodukohta see ettevõtmine veel jõudnud pole, enda huvist märku anda?

Kõige mõistlikum on uurida oma koolist, kas unicornid seal juba tegutsevad. Kui ei, siis öelda oma õpetajale või mõnele lapsevanemale, et paneme grupi kokku ja liitume ka. Seejärel õpetaja või lapsevanem võtab minuga (liis@unicornsquad.ee) ühendust ja ma räägin juba täpsemalt, millal ja kuidas alustada saab. Täpsemalt saab unicornidest ja liitumisest lugeda unicornsquad.ee lehelt.

Millised on olnud osalejate suurimad unistused ja kuidas need on tegevuste käigus täitunud?

Ma usun, et suurimad unistused on veel täitumas, aga kindlasti saavad tüdrukud tundidest juurde palju enesekindlust, vahvaid ideid, uusi sõpru ja positiivseid emotsioone koostegutsemisest.

Skip to content