Amanda Elise Laineem I “Igas heas jutus võiks olla kirjutajale omane käekiri ehk stiil.”

Lapsed vanuses 7-12 osalesid käesoleva aasta sügisel jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse „Omad jutud 4“. Kokku oli lugusid enam kui 180 ning Teeviit juunioril on võimalus jagada parimateks tunnistatud kirjutajate mõtisklusi ja nippe, millest on loodetavasti kasu ka teistel. Sel korral on enda mõtteid jagamas Amanda Elise Laineem.

Kuidas kirjutada head lugu?

Põhiline on, et see lugu endale ka meeldiks. Kui oled enda suhtes positiivne meeldib lugu ka teistele. Lisaks võid kirjutada teemal, millest ise ka huvitud. Nt sul on koer ja sa kirjutad jutu koerast. Aga kõige tähtsam on asi kätte võtta ja mitte lükata seda edasi järgmistesse aastatuhandetesse. 

Mis võiks igas heas jutus olla?

Igas heas jutus võiks olla kirjutajale omane käekiri ehk stiil.

Miks võiks iga laps proovida ise juttu kirjutada?

Jutu kirjutamine on vahva kogemus oma fantaasias seiklemisest. See on väga meeltülendav kogemus, seega soovitan seda kõikidele, kellel vähegi tahtmist ja aega on!

Kuidas valisid teema, millest 1. klassi õpilased võiksid lugeda sügisel?

Teema valisin selle järgi, et mul tuli kohe pähe mingi idee, missugust juttu kirjutada.

Millest tavaliselt kirjutad? Kuidas leiad inspiratsiooni?

Kirjutan, mida parasjagu tunnen või mõtlen. Vahel kirjutan ka niisama suvalistest asjadest.

Mida Sa tundsid, kui said teada, et just Sinu töö osutus kõige erilisemaks?

Tundsin suurt rõõmu! Olin üllatunud, et just minu töö valiti!

Kas see oli esimene jutt, mis sa ise kirjutasid? Kas Sinu töid on varem ka kusagil mujal avaldatud? Oled saanud varasemalt oma töödele tagasisidet näiteks õpetajalt või vanematelt? Näiteks ajakirjas Täheke vms?

See jutt polnud kaugeltki esimene. Olen varem kirjutanud ka jutte. Olen võitnud jutuvõistluse ,,Kevad Mustamäel”. Minu õpetaja ja vanemad on öelnud, et oskan hästi kirjutada.

HEA TEADA

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Eelnevate kinkeraamatutega saab tutvuda siin.

Noori autoreid intervjueeris Tallinna Keskraamatukogu.

Allikas: Jutukonkursil “Omad jutud 4” äramärgitud noored autorid

Skip to content