Oleme siin, et Sind aidata

Triin Sooäär

Peatoimetaja

Päevad peatoimetajana on täis kohtumisi, lugude kirjutamist ja Eestimaa laste silmapaistvate tegude otsimist, et ka teised sellest Teeviit juuniorit lugedes teada saaksid.

Üheks minu suurimaks sooviks on, et laste arvamus ja hääl jõuaks kaugemale ning lastele vajalik informatsioon oleks olemas ka lapsesõbralikus keeles. Pssst, seda olen juba aastaid soovinud langevaid tähti vaadates (saladus)!

Ma usun, et iga laps ja noor on justkui särama hakkamist ootav noor täht, ning et me kõik saame sellele kaasa aidata.

Aveli Heletuli

Toimetuse liige

Mul on elus kolm põhimõtet:

  • Kogu maailm on hämmastav ja väärt armastamist;
  • Kogu elu on kunst. Piirideta, vaba ja pöörane, ent nõnda kaunis;
  • Mulon suur usk lapsemeelsusesse, õppimisse ja uudishimusse, avastamisse ja kirega elamisse.

Õppimine ja huvi, kirg ja lõpmatu uudishimu.
See on laps, kes lakkamatult alati midagi pärib.
Kartmatus elada, lapsemeelsus nagu mõnikord öeldakse.

 

Inger-Paula Ude

Toimetuse liige

Olen 17-aastane noor muusik ja lapse õiguste saadik ning õpin Tallinna Muusika- ja Balletikoolis koorijuhtimist. Minu päeva sisustavad tavaliselt palju muusikat ja hea seltskond.

Peale muusika huvitab mind veel meedia, filmindus ja see, kuidas Eestimaa lastel ja noortel päriselt läheb. Ma arvan, et Olav Ehala on väga hästi viisistanud lastelaulu “Vitsalaul”, mis räägib sellest, et head lapsed kasvavad vitsata. Kõik lapsed on head, aga meil kõigil on vahest halbu päevi ja selle eest ei tohiks kedagi halvasti kohelda, sest nagu laulusõnad ütlevad: “Arm aitab enam kui hirm.”

Minu suureks unistuseks on see, et kõigi laste ja noorte unistused täituksid. Armastan öelda, et unistada tuleb suurelt ja samamoodi unistan ka mina ning pürgin iga päev enda unistuste poole!

Kristi Märk

Toimetuse liige

Minu taust on ajakirjandus ja avalikud suhted, ent olen aastaid töötanud ka nii õpetaja kui noorsootöötajana, kuna lastega seotud teemad on mind alati paelunud.


Mäletan, kuidas hakkasin 6-aastasena mingeid asju üles kirjutama, et mul oleks täiskasvanuna meeles, kui palju lapsed tegelikult asjadest aru saavad.


Teeviit juuniori abil saame anda lastele sõna ning seejärel ka päriselt kuulata, mida nad arvavad, mõtlevad, tunnevad, mis neile muret teeb või millest nad unistavad.Ideed, ettepanekud ja koostöö
viivad meid edasi.